Sivu 1/1

LaSa 20 V Grand Tournament

Lähetetty: 08.07.2009, 14:34
Kirjoittaja kuisma
LaSa 20 V Grand Tournament käynnistyi TI 7.7 haulikolla. Jatkossa on vuorossa vielä pistooli- ja kivääriosakilpailut, joiden ajankohdasta turnauksen kilpailunjohtaja Pertsa kertoo myöhemmin. Vielä ehdit turnaukseen mukaan, pisteitä on vielä 200 jaossa. Hyvät palkinnot pikkujouluissa!

Lyhyesti sanottuna turnauksessa lasketaan osakilpailuiden prosentit yhteen, joista sitten muodostuu kokonaistulos. Meidän turnauksessa on tällä kertaa vain yksi luokka, open, vaikka osakilpailuissa voi olla useampia luokkia. Aseina kaikki kolme, eli pistooli kivääri ja haulikko.

Pertsa jatkaa tästä.

KMikko

Re: LaSa 20 V Grand Tournament

Lähetetty: 10.07.2009, 09:41
Kirjoittaja Pertsa
Grand Tournament jatkuu 4.8, ellei suuria vastaväitteitä ilmene, kiväärikisalla Vainikkalassa. Tuolloin ei näemmä ole seuran kisakalenterissa muita rientoja ja saman viikon sunnuntainahan on kivääri-SM Mikkelissä, joten tuo toimisi mukavana harjoituskisana sinne lähtijöille.

Pertsa

Re: LaSa 20 V Grand Tournament

Lähetetty: 03.08.2009, 12:59
Kirjoittaja Pertsa
Kiväärikisassa on noin viisi stagea, joten reilu 100 patruunaa pitäisi riittää. Etäisyydet 5m - 75 m. Pyritään aloittamaan heti viideltä ja toimimaan stageilla rivakasti, jotta saadaan kisa vietyä läpi määräajassa!

Tervetuloa!

Pertsa

Re: LaSa 20 V Grand Tournament

Lähetetty: 11.08.2009, 21:33
Kirjoittaja Perttupp
Ja nyt kun foorumikin on ollut eilisestä pystyssä ja tänään on muistuteltu tuloksista niin täältä pesee, olkaapa hyvät!

Ja jos ihmettelette mikä tuo iffailutiedosto on, se on overall ja staget ilman erästä DQ:ta :)

Perttu

Re: LaSa 20 V Grand Tournament

Lähetetty: 11.08.2009, 22:47
Kirjoittaja Pertsa
Tournamentti on pistoolikisaa vaille valmis. Mitä väki on mieltä ammutaanko pistoolikisa Vainikkalassa, vai jätetäänkö myöhemmälle ja ammutaan Muukossa? Vainikkalassa toki voisi ampua metallimaaleja... Jos Vainikkalan kannalle kallistutaan, kisa olisi varmaankin sitten tuo 8.9 ohjelmassa oleva pistoolikisa.

Pertsa

Re: LaSa 20 V Grand Tournament

Lähetetty: 12.08.2009, 01:57
Kirjoittaja Perttupp
Kannatan vainikkalaa ja mikäli mahdollista, muuta päivämäärää kuin tuo ehdotettu 8.9.

Haminan kisojen kannalta ehdottaisin tiistaita 25.8. mikäli se on järjestelykomitean kannalta mahdollinen päivämäärä. Vaihtoehdoksi tuolle tarjoan Muukkoa 21.8.

Re: LaSa 20 V Grand Tournament

Lähetetty: 12.08.2009, 18:38
Kirjoittaja tkarkkainen
Perttupp kirjoitti:Haminan kisojen kannalta ehdottaisin tiistaita 25.8.
Jos nyt toivomuksia saa esittää, niin oman aikatauluni kannalta ehdottaisin melkeinpä mitä tahansa muuta päivämäärää.

Re: LaSa 20 V Grand Tournament

Lähetetty: 14.08.2009, 16:09
Kirjoittaja kuisma
Olisikos se kuitenkin silloin LA 19.9. klo 11 alkaen? Silloin ei ehdi pimeäkään tulemaan ennen ammunnan loppua vaikka tulisi hieman enemmän porukkaa. Ehditään myös ampua kuutisen stagea helposti.

Ehdotan tätä, mitäpä turnauksen johtaja ja muut sanovat?

Re: LaSa 20 V Grand Tournament

Lähetetty: 14.08.2009, 22:24
Kirjoittaja Perttupp
Palvelee Porkkalaan lähtijöiden viimeistelynäkin, 19.9. on hyvä ehdotus.

Re: LaSa 20 V Grand Tournament

Lähetetty: 18.08.2009, 09:26
Kirjoittaja Pertsa
Käypihän tuo.

- Pertsa

Re: LaSa 20 V Grand Tournament

Lähetetty: 18.08.2009, 23:04
Kirjoittaja Broman
Kröhöm, nyt kun miullakii on jotain järkeä huudella täällä kisapuolella niin tuo 19.9 vaikuttas ihan hyvältä. Sais ammuttua ne missit ja nosset Muukossa pois, eikä Porkkalassa... :roll: